Infoservis

Studenti stavebních fakult poprvé soutěží v ČR

Stavební fakulta ČVUT poprvé přivítá účastníky mezinárodní studentské soutěže Asociace stavebních škol ASC (Associated Schools of Construction). Od 8. do 9. listopadu se na ní představí desítka čtyřčlenných týmů z USA, Velké Británie, Irska a Česka, tedy zemí, které tvoří tzv. ACS Region 8.

„Dosud se tato setkání konala jen ve Velké Británii a v Irsku. Pro studenty jde o neocenitelnou konfrontaci v mezinárodním prostředí. Učí se pracovat v týmech, obhajovat svá řešení, poznají kolegy z jiných škol a zemí,“ říká Martin Čásenský z Katedry ekonomiky a řízení ve stavebnictví Fakulty stavební ČVUT. Ta je členem ASC od března 2016 a jediným zástupcem kontinentální Evropy.
Hlavním partnerem prestižní akce univerzit je společnost Swietelsky stavební. Ta dodá i odborná soutěžní témata z oblasti stavebního managementu, aby se zachoval princip neutrality. Její dva zástupci také usednou v mezinárodní porotě.
„Pro zadání témat jsme zvolili moderní komplex Rakouského gymnázia, které jsme postavili v Modřanech. Věříme, že úkoly s ním spojené soutěžící zaujmou. Setkání s praxí a řešení problémů, s nimiž se běžně při přípravě a realizaci staveb setkáváme, je pro každého vysokoškoláka velmi cenné,“ říká Ondřej Krejčí, porotce a ředitel závodu Pozemní stavby Praha Swietelsky stavební.
Vedle ČVUT se soutěže zúčastní zástupci pěti univerzit z USA, čtyř z Velké Británie a jedné z Irska.
Členy profesionální asociace ASC jsou vyučující ve stavebnictví a přední pracovníci ze stavebních podniků a institucí, kteří se na výuce podílejí. Je rozdělena do sedmi regionů z USA a jednoho mezinárodního Regionu 8. Celkem zahrnuje 143 čtyřletých a 9 dvouletých studijních programů pro obor stavební management.
Zúčastněné univerzity:
 USA – Auburn University, California Polytechnic State University, Milwaukee School of Engineering, University of Denver a University of Oklahoma
Velká Británie – Birmingham City University, Liverpool John Moores University, University of Reading a University of Salford
Irsko – Dublin Institute of Technology
Česko – ČVUT Praha
Pozn.: Do soutěže se zapojí i společný tým, tvořený studenty ČVUT a California Polytechnic State University, který se loni v Liverpoolu umístil druhý.)
 
 
 
 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*