Infoservis

Středisko pro výcvik obsluh stavebních strojů

U strojnického povolání, podobně jako u většiny manuálních profesí, platí, že na trhu práce chybějí kvalifikovaní lidé. S cílem učinit tento obor atraktivnější a nabídnout zájemcům komplexní výcvikové kurzy moderního evropského střihu se zhruba před pěti lety zrodila iniciativa vedoucí ke vzniku společnosti Strojnické průkazy na klíč, s. r. o. Stojí za ní dlouholetý školitel, konzultant a propagátor strojnického řemesla Pavel Černý (zakladatel BIG-IRON-TEAM) a majitel a jednatel úspěšné stavební a dopravní firmy Miroslav Šmíd (Miroslav Šmíd, s. r. o.). Společnost letos významně rozšířila svůj strojový park určený k zaškolení obsluh a záběr lektorských činností. Vedle teoretických a praktických znalostí v ovládání a údržbě stavebních strojů se tu posádky proškolí také v používání moderních nivelačních 2D/3D systémů a dalších technologií, jako je například fotogrammetrie (počítání kubatur pomocí dronů).

Nabídky kurzů jsou průběžně aktualizovány podle současných potřeb trhu. Vedle uvedených novinek tak společnost Strojnické průkazy na klíč zařazuje do výuky například kurz s názvem Školení pro mechaniky, jenž má podle stupně pokročilosti tři úrovně. V této oblasti spolupracují Strojnické průkazy na klíč s renomovanými externisty, kteří mají podobně jako zakladatelé firmy dlouholeté zkušenosti ve svém oboru. „Vnímám, že je velmi důležité postavit se k odbornému vzdělávání komplexně. Strojník stavebních strojů nikdy neví, v jakém konkrétním oboru se v budoucnu uplatní a s jakou technikou se potká, a aby mohl odvádět špičkovou práci a být za ni královsky odměněn, potřebuje k tomu znalosti. Tedy jak fungují stroje po technické stránce, jak funguje telematika[1], k čemu slouží nivelační systémy, jak se efektivně používají a podobně,“ vysvětluje filozofii organizace Pavel Černý, jeden z jejích spoluzakladatelů, a především člověk s bezmála čtyřicetiletou praxí v obsluze stavebních strojů.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

[1]     Vzdálený dohled nad strojem; přenos provozních dat třetím stranám.

[2]     Společnost Strojnické průkazy na klíč se věnuje rovněž nakladatelské činnosti (Provozní deníky, odborná skripta, překlady technické literatury apod.).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*