Infoservis

Stavění mimo sezónu ušetří čas i peníze

Mnoho let platilo pravidlo, že podzimní teploty klesající k nule automaticky znamenají konec stavební sezóny. Díky novým materiálům i moderním technologickým postupům to už ale není pravda. Do oprav se tak lidé mohou pustit bez výrazných omezení i v zimních měsících. Vloni byla jen v České republice během zimy provedena každá pátá rekonstrukce. Posunutí některých prací do zimní sezóny navíc znamená lepší ceny i kratší čekací doby.

Špatné zasychání materiálů, jejich praskání či nižší funkčnost. To jsou jen některé z obav, kvůli kterým se lidé často vyhýbají jakýmkoliv stavebním pracím od podzimu do jara. V dnešní době už ale není nutné přes zimu veškeré opravy zastavit. Na trhu je totiž k dostání množství moderních materiálů, které teploty okolo nuly či lehce pod ní bez problémů zvládají.

„Dnes už mráz skutečně není překážkou, a lidé se tak nemusí obávat pustit do rekonstrukce či například stavby garáže i přes zimu. Navíc to s sebou nese výhody v podobě časové a finanční úspory,” říká Petr Přichystal, marketingový manažer společnosti Lomax. Dodává, že během stavební sezóny mnohdy uběhne pět i více týdnů mezi objednávkou a instalací. „V zimních měsících je mnohem větší šance, že bude vybrané příslušenství vyrobené a naskladněné. A také, že budou mít technici kratší čekací dobu. Není tedy neobvyklé, že mimo sezónu má zákazník hotovou instalaci do několika málo týdnů po objednání,” doplňuje Přichystal.

Podle statistik České komory stavebních inženýrů (ČKAIT) se počet rekonstrukcí během zimy pohybuje okolo 20 procent celkového počtu rekonstrukcí v roce. To znamená, že v České republice se mimo hlavní stavební sezónu provede zhruba každý pátý projekt rekonstrukce.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*