Infoservis

Stavba století – Vltavské filharmonie

Dánské studio Bjarke Ingels Group (BIG), které navrhlo budoucí podobu nové pražské koncertní budovy, si do role generálního projektanta a lokálního architekta vybralo společnost AFRY CZ. Vltavská filharmonie bude fungovat jako národní kulturní centrum nejen pro fanoušky klasické hudby, ale i širokou veřejnost.

Návrh dánských architektů zvítězil v mezinárodní architektonické soutěži, kterou loni vypsalo hlavní město Praha. Projekt nepracuje pouze s návrhem koncertní budovy, ale přináší i unikátní řešení veřejného prostoru – počítá se zpřístupněním vltavské náplavky a otevírá venkovní terasy filharmonie včetně střechy.

 „Velmi si vážíme toho, že si nás BIG, který je v oboru světovou špičkou, vybral jako hlavního partnera ke spolupráci na přípravě moderního architektonického symbolu české hudby. O stavbě Vltavské filharmonie se mluví jako o projektu století,“ říká ředitel AFRY CZ Ivo Šimek.

„Pracovat po boku jednoho z nejlepších světových ateliérů, navíc na takto významné stavbě, je pro nás velmi inspirující. Praze po více než 100 letech zajistí první koncertní sál určený pro symfonickou hudbu, a zároveň odstartuje přeměnu této zanedbané části Holešovic na moderní čtvrť,“ dodává Petr Zeman, ředitel segmentu pozemních staveb a architektury v AFRY CZ&SK

„Jakákoliv metropole, ať je to Paříž nebo New York, si musí udržovat živé centrum města. Je důležité, aby i Praha svoji bohatost a barevnost, které jsou ve své podstatě muzikální, dále vyvíjela a umožnila přinést do ní další vrstvu v podobě moderní architektury. Jsme poctění, že k tomu můžeme přispět,“ říká BIG.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*