Infoservis, Technologie

Školka od finského architekta: s obklady RAKO

Dostatek světla, vzdušnost a souznění s přírodou, to jsou typické kvality finské architektury. Nejinak je tomu v případě nové mateřské školy v Praze 9. Mateřinka navržená renomovaným finským architektem je navíc originální svými oblými tvary a atypickou strukturou připomínající houbu. Na unikátním projektu finské developerské společnosti YIT se podílela i česká značka RAKO.

Nová mateřinka stojí na náměstí rezidenční čtvrti SUOMI Hloubětín v Praze 9. Ta zahrnuje téměř 900 bytů, prostory pro obchody a služby i relaxační zóny. Školka s kapacitou až 100 dětí, jejímž provozovatelem je společnost Mateřská škola EduArt, tvoří spolu se sousedním dětským hřištěm centrum zdejšího komunitního života.

Autorem projektu školky je renomovaný finský architekt Jyrki Tasa, držitel mnoha architektonických ocenění. Objekt na první pohled zaujme zvláštními oblými tvary.  Právě použitím neobvyklých tvarů, atypické struktury a překvapivých detailů chce architekt Tasa v dětských myšlenkách rozehrávat pohádkový příběh, který bude každý den jiný.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*