Infoservis

S novým LED osvětlením se Bratislava mění v chytré město

Signify, světový lídr v oblasti osvětlení, zvítězil v tendru na modernizaci veřejného osvětlení v Bratislavě. Slovenská metropole tak realizuje jeden z největších projektů ve střední a východní Evropě, který nahradí přibližně 60 % stávajících pouličních svítidel. Bratislava se stane dalším příkladem toho, jak lze ve městě snížit energetickou náročnost, snížit emise CO2, a přitom dosáhnout kvalitnějšího a bezpečnějšího veřejného osvětlení za použití pokročilé LED technologie.

Nová vyspělá technologie veřejného LED osvětlení od společnosti Signify výrazně sníží v Bratislavě uhlíkovou stopu města, a to o 672 tun CO2 za rok. Pro lepší představu, tento objem odpovídá ročnímu napájení zhruba 1 200 tepelných čerpadel. Městu dále poskytne také značné úspory nákladů a sníží roční spotřebu elektřiny přibližně o 4,8 GWH. Vzhledem k rostoucím a nestabilním cenám elektřiny na evropském trhu je energetická účinnost obzvláště důležitá.

„Signify roky dokazuje, že inovace a udržitelnost jdou ruku v ruce. K razantnímu snížení uhlíkových emisí jsme použili především naše osvětlovací technologie. Naše technologie je k dispozici tady a teď – stačí ji jen začít využívat,“ říká Tomasz Waszkiewicz, generální ředitel společnosti Signify pro region EE Central and South.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

[1] Konsorcium Zhaga je globální organizace, jejímž cílem je standardizovat komponenty pro LED svítidla.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*