Infoservis

Opticky nezaměnitelná fasáda

Nové fasádní prvky PREFA Siding.X představují opticky dokonale vyvážený, nezaměnitelný a funkčně spolehlivý systém, který uspokojí ty nejnáročnější požadavky projektantů a investorů. Vynikající konstrukční vlastnosti hliníkových obkladů umocňují designové přednosti, které stoprocentně přesvědčí.

Siding.X je vyroben z vysoce kvalitního hliníku tloušťky 1,0 mm. Vyniká proto nejenom svojí tuhostí, ale je také velmi lehký (3,3 – 4,3 kg/m2), a především nerozbitný, mimořádně stabilní, rezuvzdorný a bezúdržbový. Montuje se svisle nebo vodorovně (případně diagonálně), a to jak s přiznanou spárou (šířka 15 mm a hloubka 7 mm), tak beze spár. Skladba na vazbu skýtá mnoho variant kladečských plánů a podtrhuje opticky a architektonicky zajímavý vzhled fasády, a současně také zvyšuje pevnost samotného obkladu. Kotvení je přímé pomocí vrutů do spodní hliníkové nebo dřevěné konstrukce.

Pohledově Siding.X zaujme nepravidelnými povrchovými zlomy, které umožňují vytvořit futuristický design moderní fasády. Siding.X tak poskytuje z každého úhlu jiný pohled díky nekonečné hře světla a stínů. Pro zachování nepravidelnosti povrchu je každý prvek Siding.X již z výroby jedinečný. Lehké zlomy plochy se tak neopakují a i na velkých plochách jsou nepravidelné a přesto elegantní a noblesní.
Obdélníkové obkladové profily Siding.X jsou dostupné v délkách 500 až 2500 mm a ve skladebných šířkách 200, 300 nebo 400 mm. Vybírat je lze z 20 standardních barev, včetně oblíbené tmavě hnědé, antracitové, světle šedé, pískové nebo tmavě červené. Kvalitní dvouvrstvý vypalovaný lak zaručuje vysokou rezistenci vůči UV záření, dlouhodobě rozdílným teplotám i povětrnostním podmínkám. Barva si proto po dlouhá léta udrží stále stejný odstín, nepopraská a neoloupe se. Povrchová úprava P.10 neobsahuje žádné těžké kovy a je chráněna 40letou zárukou stejně jako jakost materiálu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*