Infoservis

Nová magnetické rezonance v nemocnici Pelhřimov

Vjezd do areálu Pelhřimovské nemocnice, po levé straně hlavní budova nemocnice, ke které se přistavuje magnetická rezonance

Projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika navazuje na své dřívější úspěšné působení v Nemocnici Pelhřimov. V současnosti se významně podílí na vybudování přístavby, v níž bude umístěno nové pracoviště pro jednotku magnetické rezonance. Aktuálně probíhá realizace stavby, její dokončení je plánováno na začátek roku 2024. Projekt přístavby magnetické rezonance financuje Kraj Vysočina, a to částkou ve výši 24,3 milionu Kč bez DPH.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zvláštní zdravotnický provoz, navrhli projektanti z Obermeyer Helika ve spolupráci se zástupci nemocnice řešení, které propojí novou přístavbu se stávajícím objektem nemocnice. V nově budované přístavbě vznikne prostor pro samotný diagnostický přístroj, ovladovnu a nezbytné technické zázemí. Stávající objekt nemocnice bude stavebně upraven tak, aby zde mohla být umístěna čekárna, přípravna a provozní zázemí magnetické rezonance. Jedná se o specifickou stavbu, která umožní rozšíření diagnostických možností pelhřimovské nemocnice. Navrhovanou přístavbou k hlavnímu pavilonu vznikne nové pracoviště zobrazovacích metod, využívající technologii magnetické rezonance o síle pole 1,5 Tesla.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Leave a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*