Infoservis

Nová magnetická rezonance v nemocnici Pelhřimov

Projekční a stavebně-poradenská kancelář Obermeyer Helika úspěšně dokončila projekt přístavby magnetické rezonance v Nemocnici Pelhřimov. Stavba je zkolaudována a nic nebrání uvedení tohoto potřebného diagnostického zařízení do provozu. Hlavním investorem projektu byl Kraj Vysočina, přičemž náklady bez zdravotnické techniky činily 25,5 mil Kč. Tato realizace umožní Nemocnici Pelhřimov dále zkvalitnit diagnostické lékařské služby pro pacienty ve svém regionu.

V rámci tohoto projektu Obermeyer Helika působila jako generální projektant a byla zodpovědná za kompletní přípravu projektové dokumentace zahrnující technologické specifikace a vybavení, plánování bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP). Společnost se také podílela na výběru zhotovitele stavby a vykonávala autorský dozor po celou dobu výstavby.

„Celkově byla stavba nového pracoviště pro magnetickou rezonanci (dále MR) složitým procesem, který vyžadoval pečlivé plánování, koordinaci a spolupráci mezi architekty, inženýry a zdravotnickým personálem. Díky správnému přístupu k technickým výzvám a citlivému ohledu na potřeby pacientů a personálu vzniklo prostředí, které maximalizuje efektivitu diagnostiky pomocí MR a zároveň poskytuje komfort a bezpečnost pro všechny zúčastněné strany,“ říká hlavní inženýr projektu Ing. Jiří Houda z Obermeyer Helika a dodává: „Tato specifická stavba umožní rozšíření diagnostických možností nemocnice. Vzniklo zde nové pracoviště pro zobrazovací metody využívající technologii magnetické rezonance o síle pole 1,5 Tesla.“

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*