Infoservis

Nanést vnější omítku přímo na zdivo lze v sedmi krocích

Omítnutí jednovrstvého obvodového zdiva je lehčí, než se zdá. V sedmi krocích vám ukážeme, jak omítnout stavbu bez dodatečného kontaktního zateplovacího systému. Jednovrstvé cihly plněné minerální vatou totiž dokážou splnit nízkoenergetické a pasivní standardy novostaveb i bez dalšího zateplení.

Porotherm T Profi: Broušené cihly Porotherm 38 T Profi akumulují teplo srovnatelně jako klasické 30 cm bloky s dodatečným vnějším zateplením, a tak splní i ty nejvyšší nároky pasivních domů a nízkoenergetických staveb. Cihly obsahují velké dutiny plněné hydrofobizovanou minerální vatou a díky tomu disponují výbornými tepelněizolačními vlastnostmi. Tento materiál je sice přírodní, ale díky speciální úpravě nenasákne vodou. To zajišťuje optimální regulaci vlhkosti v domě a zdravou domácnost. Porotherm u produktu garantuje také nehořlavost a zdivo funguje i jako zvuková izolace. Cihly se dodávají jako bloky včetně odpovídajícího množství malty pro tenké spáry Porotherm Profi nebo zdicí pěny Dryfix extra.

„Bez ohledu na to, zda se investor chystá najmout profesionály, nebo práci odvede svépomocí, správný postup a kvalitní materiál je klíčem k dokonalému výsledku. To jde ruku v ruce s naším cílem, kterým je poskytování nejen prvotřídního materiálu, ale i know-how od odborníků. Věříme, že s jednovrstvým zdivem a správným postupem nanášení omítky může každý investor dosáhnout nejen esteticky působivého výsledku, ale i dlouhodobého komfortu a spokojenosti ve vlastním domě,“ uvádí obchodní ředitel divize hrubé stavby společnosti Wienerberger Roman Busta.

Vnější omítka se na jednovrstvé zdivo nanáší ve dvou variantách. První a níže popsané kroky jsou vhodné především pro rodinné domy do 2 nadzemních podlaží s přesahem střechy větším než 40 cm.

Videonávod s postupem nanášení omítek na jednovrstvé zdivo

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*