Infoservis

Metrostav Development zkolaudoval první budovu projektu Palmovka Open Park

Administrativní projekt nedaleko stanice metra Palmovka, jehož srdcem je unikátní revitalizovaná tovární hala původní strojírny Horák a Hlava, má za sebou první důležitý milník. V minulých dnech developer úspěšně zkolaudoval první vlajkovou budovu Palmovka Open Park 4, která lemuje Voctářovu ulici přiléhající k Libeňskému mostu.

„Dokončování každého projektu je na jednu stranu velmi vysilující a stresující, na druhou stranu svým způsobem i vzrušující, protože stavba a její okolí dostává postupně finální vzhled a vy si tak můžete v reálu ověřit výsledek vašich teorií a zadání pro architekta. Z tohoto pohledu musíme konstatovat, že projekt Palmovka Open Park plně naplnil naše očekávání a velice nás těší, že můžeme ohlásit úspěšnou kolaudaci první z budov tohoto areálu – Palmovka Open Park 4. Předpokládáme, že postupné dokončování a kolaudace dalších budov tohoto ambiciózního projektu bude následovat v průběhu následujících dvou měsíců. První nájemce uvítá budova Palmovka Open Park 4 již v měsíci červenci,“ prozrazuje Petr Štyler, ředitel developmentu společnosti Metrostav Development.
Ke konci června potvrzuje developer obsazenost celého projektu Palmovka Open Park téměř 70 %. Mezi nájemce, které je možné k dnešnímu dni zveřejnit, patří například Perfect Canteen, Lagardere Travel Retail, Euler Hermes. O pronájmu dosud volných prostor zároveň intenzivně jedná s dalšími zájemci.
V objektu Palmovka Open Park 4 je také od května tohoto roku otevřen nový showroom, kde se mohou potenciální nájemci i široká veřejnost informovat o podrobnostech týkajících se celého projektu, nabízeného standardu, podmínek pronájmu a také získat informace týkající se této lokality.
Projekt Palmovka Open Park výrazně přispěje k rozvoji lukrativního okolí stanice metra Palmovka. To by se brzy mělo stát podobně rušným a vyhledávaným administrativním centrem jako je nyní Anděl. Okolí Palmovky profituje ze strategicky výhodné polohy, díky níž se stává klíčovou lokalitou a dalším významným komerčním a rezidenčním centrem v Praze. Jedná se o výborně dostupnou část města v dynamicky se rozvíjející oblasti Libně se skvělým dopravním spojením do centra i napojením na Pražský okruh.
Palmovka Open Park navazuje na již realizované a stoprocentně obsazené projekty Palmovka Park 1 a Palmovka Park 2. Palmovka Open Park nabízí přibližně 25 500 m2 pronajímatelných ploch v budovách Palmovka Open Park 3, Palmovka Open Park 4 a také v unikátní budově Palmovka Open Park O, revitalizované tovární hale původní strojírny Horák a Hlava, která je technickou kulturní památkou.
Palmovka Open Park nabízí prostor pro kanceláře s vysokými nároky na pracovní prostředí a životní styl. Projekt nabízí nájemcům flexibilní a efektivně využitelné prostory s možností kombinovat otevřený prostor s klasicky uzavřenými kancelářskými jednotkami. Všem nájemcům budov Palmovka Open Park 3 a Palmovka Open Park 4 budou k dispozici prostorné střešní terasy se zelení a krásným výhledem na Pražský hrad, které budou moci zaměstnanci využívat k neformálním jednáním či relaxaci. Patřičný komfort nájemcům zajistí použití materiálů vysokého standardu, stejně tak využití moderních technologii s dopadem na úsporný provoz budovy. Projekt aspiruje na certifikaci BREEAM EXCELLENT, v rámci které musí budovy splňovat přísná kritéria s důrazem na trvalou udržitelnost, úspornost a šetrnost k životnímu prostředí.
Autorem architektonického návrhu je ateliér Aulík Fišer architekti, generálním dodavatelem Metrostav a.s.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*