Infoservis

LINKCITY plánuje zahájit výstavbu rezidence Stodolní ještě letos

Komplex polorozpadlých budov ve stávající centrální zástavbě přímo u galerie moderního umění PLATO má nahradit polyfunkční dům Rezidence Stodolní od developerské společnosti Linkcity. Architektonický koncept z dílny renomovaného studia Bogle Architects je inspirován Velkou Británii, která se jako jedna z prvních zemí v Evropě věnovala problematice městských brownfieldů a má s jejich revitalizací téměř 30 let zkušeností. Byty na prodej na rozhraní ulic Masná, Stodolní a Porážková jdou rychle na odbyt. Ze 131 jednotek ve velikostech od 1+kk až po 4+kk je již přes 50 bytů rezervováno. Součástí Rezidence Stodolní budou také prostory pro obchody a služby, které vdechnou lokalitě nový život. Celá oblast projde zásadní proměnou i díky nové pěší zóně se zelení a odpočinkovými zónami, která bude společnou investicí města a developera.

„Rozvoj brownfieldů je v oblasti stavebnictví jednou z nejtěžších disciplín, ale současně také naší specializací. S veškerým respektem ke geniu loci místa a k okolní zástavbě přispíváme k oživení bývalých průmyslových lokalit, čímž zvyšujeme kvalitu života místních obyvatel. Věřím, že Rezidence Stodolní pomůže změnit tvář historického jádra Ostravy a dodá mu impuls, aby se stalo vyhledávaným místem pro všechny,“ komentuje Kristýna Zavrtálková, generální ředitelka Linkcity s tím, že lokalitu vytipovalo město jako svou rozvojovou oblast a vypsalo na pozemek výběrové řízení. O jeho prodeji společnosti Linkcity rozhodlo v dubnu 2022. Předpokládaný termín zahájení výstavby Rezidence Stodolní je v závěru letošního roku, její dokončení se plánuje o dva roky později.

Polyfunkční dům kombinuje bydlení s obchody a službami a dále s veřejným prostorem jako novým místem pro setkávání. Energeticky úsporná budova s fotovoltaikou na střeše zahrnuje 131 bytů na pěti nadzemních podlažích. V suterénu bude garáž pro rezidenty se 132 parkovacími místy, přípravou na nabíjení pro elektromobily a prostornými sklepy. Přízemí je vyhrazeno šesti maloobchodním jednotkám s celkovou pronajímatelnou plochou 1560 m2. Mezi budoucími nájemci nebude chybět supermarket, ovšem cílem investora je přilákat i provozovatele pekárny, kavárny či lékárny. Od druhého nadzemního podlaží již převládá bydlení a společné prostory pro rezidenty. Mimo jiné zde vzniknou dvě komunitní zahrady. Pomyslnou třešničku na dortu představuje výhled na budovu galerie současného umění PLATO, která vznikla nedávnou rekonstrukcí historických jatek. Právě mezi ní a rezidencí vznikne nová pěší zóna s množstvím zeleně a lavičkami k příjemnému posezení a odpočinku pro širokou veřejnost. To vše pět minut chůze od nejbližší zastávky MHD, v blízkosti škol a školek, stejně jako gastronomických zařízení a dalších obchodů a služeb.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*