Infoservis

Kousek Skandinávie na dotek

Spojení jednoduchosti s funkčností, bohaté využití přírodních materiálů nebo také samotných rostlin a vodních prvků. Dánský styl hygge, který se opírá o filozofii životní harmonie, přináší řadu možností, jak mít útulný domov a přitom bydlet zdravě.

Dánové bývají často označováni za jeden z nejšťastnějších národů na světě. Do velké míry je tomu díky životnímu stylu hygge, který v překladu znamená „cítit se spokojeně“. K tomu je ze zkušeností ze severu Evropy potřeba mít v první řadě uzpůsobený vlastní domov, který vždy navodí příjemnou a komfortní atmosféru.

„Nejde jen o interiérové doplňky v podobě útulného osvětlení, svíček nebo typicky hebké deky a měkkého koberce, které zpříjemňují atmosféru domova. Hygge se propisuje již do samotných základů bydlení. Standardně se jedná o celkově minimalistickou architekturu domu a jeho interiéru, kde hrají prim čisté linie a spojení funkčnosti s jednoduchostí,“ popisuje moderní trendy architektka Ivana Linder z londýnského architektonického studia IDENTITY DESIGNERS.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*