Infoservis

HSF System se mění na holding PURPOSIA Group

Ostravská stavební společnost HSF System vytvořila holdingovou strukturu, do které bylo začleněno celkem 26 firem. Nový holding nese jméno PURPOSIA Group. Vznikl tak jeden z významných hráčů, který působí na českém, slovenském, ale i evropském stavebním trhu, s tržbami převyšujícími tři miliardy korun. Hlavními důvody založení holdingu jsou zvýšení efektivity a další plány na expanzi.

Dnes mezinárodní společnost HSF System vznikla jako ryze česká firma v roce 2002 se sídlem v Ostravě se specializací na dodávky střech a fasád. Později své aktivity rozšířila na generální dodávky staveb a v roce 2010 rozšířila své působení na Slovensko založením dceřiné společnosti HSF System SK. Díky úspěšnému a trvalému růstu je dnes společností, která dokáže zajistit celý životní cyklus stavebních projektů od projektování a developmentu pod značkou ANTRACIT přes samotnou výstavbu až po správu a údržbu nemovitostí v rámci společnosti SK Facility. Letos skupina dokončila akvizici společnosti PREFA ONV, výrobce prefabrikovaných konstrukcí.

„Důvodů, proč jsme se rozhodli vytvořit holdingovou strukturu, je několik. V uplynulých letech jsme významně rostli, v portfoliu dnes máme 26 společností. Postupně jsme dospěli do bodu, kdy potřebujeme jejich management ještě více zefektivnit. Chceme se vydat cestou chytrého řízení a využít synergické efekty holdingu. Slibujeme si od tohoto kroku také snadnější přístup k financování i úsporu nákladů. Zkrátka nám takovéto rozhodnutí dávalo smysl. A to nás inspirovalo i k samotnému názvu holdingu,“ shrnul Jan Hasík, předseda představenstva PURPOSIA Group.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*