Infoservis

Hospodářské výsledky Skupiny VINCI Construction CS

Hospodářské výsledky Skupiny VINCI Construction CS představili členové představenstva, zleva generální ředitel Martin Borovka, finanční ředitel Paul Scippa s tlumočnicí a personální ředitelka Erika Kohoutová. Úplně vpravo je tisková mluvčí Iveta Štočková.

Největší stavební skupina v Česku a na Slovensku VINCI Construction CS zvýšila vloni svůj hrubý zisk meziročně o 11 procent na 1,56 miliardy korun. Obrat Skupiny vzrostl o 13,5 procenta na 29,5 miliardy korun. Investovala 800 mil. korun do nových technologií. Aktuálně realizuje řadu významných projektů, jako je dostavba dálnice D4 formou PPP, modernizace železničního uzlu v Pardubicích a další, které zástupci vedení Skupiny okomentovali na tiskové konferenci.

Rok 2023 Skupiny VINCI Construction CS, která vznikla v létě 2022 integrací dvou desítek tradičních značek, byl podle generálního ředitele Skupiny Martina Borovky úspěšný. A to i s ohledem na celkový pokles stavebního trhu v roce 2023 o 2,6 procenta.

„Jsme přesvědčeni, že vyrovnat se s nepříznivými faktory nám pomohl zejména rozvoj našich vlastních kapacit. Disponujeme moderní mechanizací, pracuje u nás na 4 tis. odborníků, máme silnou surovinovou základnu. Dokážeme tak zákazníkům nabídnout komplexní služby, a to je klíč k dobrým hospodářským výsledkům,“ vysvětlil Borovka.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*