Infoservis

Habitat Malešice nabídne multifázový projekt s více než 1000 byty

Skanska představuje svůj doposud největší rezidenční projekt s názvem Habitat a spouští prodej první etapy. Na brownfieldu v pražských Malešicích vyroste v pěti fázích přes tisíc bytů. Novou čtvrť na pozemku o rozloze 70 tisíc m2 bude charakterizovat modrozelená infrastruktura, mimořádně nízká energetická náročnost PENB-A, certifikace BREEAM a vysoký standard kvalitních a udržitelných materiálů. Aktuálně vstupuje do prodeje první etapa se 124 byty, kde ceny startují od 113 tisíc za metr čtvereční včetně DPH. Zahájení výstavby developer plánuje na začátek 2025 s předpokladem dokončení začátkem 2027. Celý projekt by měl být hotov přibližně do deseti let.

Bytový komplex Habitat vyroste na brownfieldu v severovýchodní části Prahy 10 při ulici Černokostelecká, kde území nabízí velký potenciál díky nevyužitým vysokokapacitním ulicím v okolí a perfektní dopravní dostupnosti do centra i za hranice města. Nová zástavba lokalitu zatraktivní a pomůže ji revitalizovat logickým napojením na širší centrum města. V blízkosti jsou dostupné služby, pracovní příležitosti i volnočasové aktivity. Na dosah je také MHD, kvalitní dopravní spojení pro automobily, cyklisty i zelené parky, školy nebo velká obchodní centra.

Projekt Habitat navazuje a dále rozvíjí vysoký standard udržitelné rezidenční výstavby Skanska, vychází z trendu sofistikované modrozelené infrastruktury a aspiruje na vysoké hodnocení v rámci enviromentální certifikace BREEAM. Nebudou chybět fotovoltaické a fototermické panely, zelené střechy, recyklace šedé vody, centrální rekuperace a další inovativní technologie. Z pohledu energetiky půjde o bydlení v téměř pasivním standardu a už v první etapě se bytové domy stanou doposud nejúspornějšími budovami od Skanska v mimořádně hospodárné kategorii PENB-A.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*