Infoservis

Detektory Resideo zabrání vytopení sousedů

Společnost Resideo Technologies Inc., globální dodavatel řešení pro domácí komfort a bezpečnost představila řadu produktů L Series Water Control, která účinně chrání před škodami způsobenými únikem vody či zamrzlým potrubím: L1 Wi-Fi detektor úniku vody a L5 Wi-Fi uzavírací ventil.

Dle studie společnosti SW Research provedené pro Resideo se třetina Čechů setkala ve svých domovech s únikem vody ze spotřebičů. Většina z nich (75 %) byla během úniku vody doma, ve zbylé čtvrtině případů však nastal v době, kdy byli respondenti v práci, na dovolené či jinde mimo domov. Celá třetina lidí, kteří únik vody ve svých domovech řešily, pak zaznamenala škody na majetku způsobené právě vodou.

I to je pravděpodobně důvodem, proč dvě třetiny Čechů dbají na prevenci a svůj domov před odjezdem pryč různými způsoby zajišťují, nejčastěji vypnutím přívodu vody a plynu (34 %) či elektřiny (23 %), 17 % využívá domácí kameru. Třetina lidí však nepodniká vůbec nic a detektor úniku vody vlastní pouhá 2 % dotazovaných. Jedná se přitom o jeden z nejefektivnějších a v současnosti i nejmodernějších způsobů, jak potenciálním škodám zabránit.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*