Infoservis

Cirkulační čerpadla Taco od společnosti Taconova

V minulém roce skupina Taco se sídlem v Cranstonu, USA, koupila společnost Taconova Group AG. Sloučení obou podniků nejen uzavírá kruh, který začal v roce 1961 založením společnosti Taconova společností Taco, ale oběma firmám poskytuje i výrazné výhody. Vedle ještě větší kompetence a silnější pozice ve světě profituje z palet výrobků druhého podniku jak společnost Taconova, tak společnost Taco. Od tohoto okamžiku jsou tak ve společnosti Taconova k dispozici i cirkulační čerpadla od společnosti Taco.

Cirkulační čerpadla Taco se používají v topných a solárních systémech i v systémech pro pitnou vodu. Odpovídají nejnovějšímu stavu techniky a vyznačují se svým kompaktním designem. LED indikace informuje o aktuálním provozním režimu čerpadla. Varianta ES2 Adapt se automaticky přizpůsobuje podmínkám systému.
Cirkulační čerpadla od společnosti Taco Comfort Solutions se vyznačují především vysokým technickým standardem a přesvědčujícím účinkem. Cirkulační čerpadla jsou tak poháněna vysokovýkonnými synchronními motory s permanentním magnetem, které dosahují vysokých výkonů při velmi nízkých provozních nákladech. Index energetické účinnosti (EEI) je přitom nižší než 0,20 – snížená spotřeba elektřiny ale přispívá i životnímu prostředí. Těleso čerpadla je navrženo obzvláště kompaktně, hlava čerpadla, ve které je zabudována elektronika, je navíc celá z plastu, a proto se nemusí uzemňovat. To opět výrazně usnadňuje montáž a zprovoznění. Montážní délky 130 a 180 mm zajišťují, že cirkulační čerpadla jsou vhodná pro mnoho montážních situací. Spolehlivost a komfort navíc zvyšuje rychlé elektrické zapojení s bezpečným připevněním a intuitivní uživatelské rozhraní.

Chytrá technologie pro ideální provoz
Cirkulační čerpadla od společnosti Taco Comfort Solutions poskytují dokonce ještě více výhod. Nemají uvolňovací šroub hřídele rotoru, ale je v nich nastaven proces deblokace, který se v případě potřeby spouští automaticky. Čerpadla kromě toho disponují softwarovým systémem, který zjišťuje přítomnost vzduchu v čerpadle a aktivuje proces, který usnadňuje odvzdušnění zařízení.
Díky různým provozním režimům, které je možné na čerpadle nastavit, poskytují cirkulační čerpadla Taco vždy spolehlivé řešení. A nejen to: Taco má s výrobky ES2 nebo ES2 ADAPT nejkompaktnější vysoce účinné čerpadlo na trhu, na které je poskytována pětiletá záruka. Na tolik kvality sází i mnoho renomovaných výrobců topení, pro které je společnost Taco silným partnerem v oblasti OEM.

Dobrá nálada do budoucnosti
Sloučení společností Taco a Taconova nezajišťuje jen pozitivní zprávy v portfoliu výrobků, ale i dobrou náladu v podniku. „Velmi nás těší, že můžeme společnost Taconova opět přivítat v rodině firmy Taco,“ říká John Hazen White Jr., majitel a předseda představenstva skupiny podniků Taco Family of Companies. „Taconova je silná značka s vynikající reputací, která posiluje naši pozici v Evropě.“
Ralph Seewald, CEO společnosti Taconova, vidí prodej podobně kladně: „Být opět součástí rodiny Taco je nadmíru napínavé i pro nás ve společnosti Taconova. Optimálně se k sobě hodíme, koneckonců sdílíme stejné hodnoty značky: Komfort, vysoce efektivní řešení, která našim zákazníkům šetří čas a náklady, a prvotřídní servis pro zákazníky. Zkušenost společnosti Taco Comfort Solutions s vývojem, výrobou a automatizací v kombinaci s mezinárodními prodejními kanály otevírají společnosti Taconova nové možnosti na nových trzích.“

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*