Infoservis

Český statistický úřad si zmodernizoval pražské sídlo

Ústřední budova Českého statistického úřadu v Praze prošla rozsáhlou proměnou. Výměna pláště, celkové zateplení, modernizace a doplnění technologického zařízení budovy stály 250 milionů korun. ČSÚ za rekonstrukci zaplatí 34 % z celkové sumy. Zbývajících 66 % pokryje dotace EU a smluvně zaručené úspory. Rekonstrukci provedly v režimu EPC společnosti MARHOLD a D-energy.

Nově zrekonstruovaná administrativní budova ČSÚ na sebe na první pohled upozorní moderním bezúdržbovým pláštěm, který kombinuje obkladové kompozitní desky BOND s keramikou. Pro zajištění špičkových tepelně technických parametrů obálky budovy byly vyměněny všechny otvorové výplně a zatepleny ploché střechy.

Zásadní modernizací za 127 milionů korun prošlo i technologické zařízení budovy – osvětlení, větrání, vytápění i chlazení. Pro energeticky efektivní provoz jsou využita LED svítidla, rekuperační vzduchotechnické jednotky, systém IRC, vysoce účinné chillery, tepelná čerpadla a fotovoltaika. O plně automatický provoz nových i původních technologií se stará nový systém měření a regulace.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*