Infoservis

Budoucnost využití vodíku pro vytápění budov

Ve středu 31. května 2023 se v Praze uskutečnil první ročník jednodenní konference H2 HEATING, který se věnoval využití vodíkových technologií v oblasti vytápění budov. Časopis STAVITEL byl mediálním partnerem konference.

Konference byla zaměřena na využití vodíku pro částečnou nebo úplnou náhradu zemního plynu v energetických spalovacích zdrojích, přičemž těžiště programu bylo zejména v oblasti vytápění budov, především z pohledu finálního uživatele

Náplní konference bylo poskytnout ucelený přehled o probíhajících nebo připravovaných projektech v této oblasti, s důrazem na co možná nejdetailnější technické informace. Účastníci konference si tak mohli vytvořit podrobnější představu o technických možnostech využití vodíku pro vytápění.

Nedílným prvkem konference H2 HEATING bylo i navázání spolupráce, protože v České republice je výzkum a vývoj většinou v počátcích a bude pokračovat dle vývoje celkové energetické situace. Proto bylo součástí konference i prosté setkání s odborníky v oblasti vodíku pro obecné navázání spolupráce.

Program byl poskládán do čtyř tematických bloků, ve kterých vystoupili představitelé státní správy, neziskových organizací, zástupci provozovatelů distribučních plynárenských soustav, výzkumných institucí a zástupci výrobců technologií.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*