Infoservis

BEST OF REALTY – NEJLEPŠÍ Z REALIT“ se otevřela pro přihlášky

Do svého jubilejního 20. ročníku vstupuje soutěž „Best of Realty – Nejlepší z realit“, v tuzemsku považovaná za nejprestižnější v oboru. O nominaci na ceněný titul se až do 4. září 2018 mohou ucházet stavby dokončené a zkolaudované na území České republiky po 1. lednu 2017. Výsledky budou vyhlášeny na slavnostním večeru, který proběhne ve středu 14. listopadu 2018 v Kongresovém centru České národní banky v Praze 1.

„Soutěž, jejíž první ročník se konal v roce 1999, oceňuje výjimečné nemovitosti realizované na území České republiky – od novostaveb až po rekonstrukce. Každoročně se tak prestižním titulem „Best of Realty – Nejlepší z realit“ mohou pyšnit projekty, které přispěly k růstu úrovně tuzemského realitního trhu. Za uplynulých devatenáct let figuruje v defilé nominovaných téměř sedm set projektů z celé České republiky. Mezi vítězi najdeme stavby, které se v průběhu času již staly ikonami. Za všechny můžeme jmenovat například Tančící dům, The Park, BB Centrum, River City Prague, Main Point Karlín, Hergetovu cihelnu, Forum Karlín či Multifunkční aulu Gong Dolní Vítkovice,“ přibližuje úspěšné projekty uplynulých Jana Hrabětová, ředitelka soutěže.
O cenách udělovaných v základních kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Průmyslové a skladové areály každoročně rozhoduje odborná porota. Vedle těchto kategorií získává Zvláštní cenu poroty také projekt, který se za příslušné období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu. Speciální cenu „Award for Excellence“ tradičně uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), a to výjimečnému projektu či osobnosti, která se významně zasloužila o rozvoj oboru. V neposlední řadě mohou dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorií i laici, hlasující na webu soutěže www.bestofrealty.cz a prostřednictvím webů mediálních partnerů. Vítěz tohoto hlasování si z galavečera odnese Cenu čtenářů.
Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je společnost BEST OF REALTY, s.r.o., která při její přípravě úzce spolupracuje s bankami, finančními poradci, realitními agenty, agenturami pro výzkum trhu, zástupci developerských společností, architekty a dalšími významnými subjekty českého realitního, developerského a bankovního trhu. Soutěž se již tradičně koná pod záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), sdružující významné osobnosti české developerské scény a souvisejících oborů.
Uchazeči o titul „Best of Realty – Nejlepší z realit 2018“ v příslušné kategorii musí organizátorovi soutěže nejpozději 4. září 2018 zaslat elektronickou přihlášku – vyplněný nominační formulář (www.bestofrealty.cz) spolu s kvalitními fotografiemi exteriéru a interiéru projektu. Přihlášky i fotografie lze elektronicky zasílat již nyní.
Aby projekt mohl být do soutěže přihlášen, musí splňovat několik základních podmínek. Musí být v pravém slova smyslu „dán na trh“. To znamená, že nejméně z 50 procent musí být určen k pronájmu či k prodeji; vlastník tedy může využívat maximálně jeho polovinu. Projekt musí být dokončen po 1. lednu 2017, přičemž nesmí být nominován již v předchozím ročníku soutěže. Vzhledem k tomu, že stavby ucházející se o titul by podle regulí měly být šetrné k životnímu prostředí, požaduje organizátor soutěže doložit jako součást přihlášky také průkaz energetické náročnosti budovy.
Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů jsou výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a samozřejmě i úspěšnost na trhu nemovitostí. Ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu. S pravidly soutěže i jejími uplynulými ročníky se zájemci o nominaci mohou seznámit na webové stránce soutěže www.bestofrealty.cz.
Při příležitosti listopadového slavnostního galavečera s vyhlášením výsledků soutěže, jehož se zúčastní bezmála tři stovky osobností reprezentujících český i zahraniční realitní trh a související obory, vydá pořadatel jako každoročně přehlednou ročenku. Ta představí nominované a vítězné projekty v jednotlivých kategoriích i vítěze z předchozích let. Vloni se o ceny ucházelo celkem 43 projektů v pěti základních kategoriích.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*