Ekonomika, Infoservis

Profilu Nábytek roste obrat i zisk dvouciferným tempem

Společnost Profil Nábytek zaznamenala v posledních letech významný růst obratu i hospodářských výsledků, v loňském roce meziročně vzrostly příjmy firmy o 15 %.  Díky stamilionové investici do moderního výrobního areálu v Humpolci firma zvýšila efektivitu výroby o 70 %. V loňském roce realizovala řadu prestižních zakázek jako vybavení interiéru Filmového národního archivu nebo technologického parku Tech Tower v Plzni. Firma zároveň dbá na udržitelnost výrobního procesu, využívá rekuperační energie a spolupracuje s lokálními dodavateli materiálu. V následujících letech plánuje další projekty v Česku i zahraničí.

Profil Nábytek byl schopný zajistit růst navzdory pandemii Covidu, v jejímž průběhu zároveň masivně investoval do výroby. V roce 2020 činil obrat firmy 177 milionů korun, v roce 2021 vzrostl na 200 milionů a v roce 2022 dosáhl 256 milionů korun. Za loňský rok 2023 firma předpokládá další zvýšení obratu o 15 %. Obdobně za poslední tři roky eviduje firma také růst čistého zisku. V roce 2020 vykázala 1,9 milionu korun, v roce 2021 to bylo 2,9 milionu korun a v roce 2022 zisk činil už 5,6 milionu korun. Za loňský rok očekává nárůst hospodářského výsledku o dalších 15 %.

K výsledkům pomohly mimo jiné investice do nového moderního výrobního areálu, který umožnil zvýšit efektivitu výroby až o 70 %. Ziskovost tak firmě roste i přes stabilní počet do 70 zaměstnanců, který se drží už několik let. Profil Nábytek využívá nejnovější technologie v oblasti výroby nábytku, jako je automatizovaný tzv. chaotický sklad, počítačem řízená formátovací pila, moderní olepovací linka pro nábytkové hrany a nejmodernější CNC stroje umožňující zpracování atypických tvarů. Novou výrobní halu firma postavila na bývalém brownfieldu nákladového nádraží v Humpolci, kde v současnosti funguje nejen samotná výroba, ale také administrativní prostory a reprezentativní showroom. Na využití původního areálu v samotném centru Humpolce nyní firma zadala zpracovat urbanistickou studii, která by měla reflektovat nejen potřeby majitelů, ale i města, ve kterém firma od začátku podniká.

„Strategicky investovat v době blížících se krizí je osvědčenou praxí naší firmy. Díky tomu jsme loni realizovali řadu prestižních a náročných zakázek a úspěšně jsme tak úspěšně zahájili čtvrtou dekádu naší existence na trhu,“ říká obchodní ředitel a spolumajitel firmy Profil Nábytek František Čermák. Mezi nejvýraznější realizace z loňského roku patří například vybavení interiéru Filmového národního archivu, interiéru technologického parku Tech Tower v Plzni nebo kompletní vybavení interiérů nového sídla společnosti Škoda auto a.s. v Mladé Boleslavi nesoucí název Laurin & Klement Kampus.

Chcete číst dále?
Zaregistrujte se zcela zdarma a získejte přístup ke všem článkům.

Máte účet? Přihlaste se

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*